ویزای شینگن فرانسه

دریافت ویزای فرانسه بسته به هدف شما برای سفر به فرانسه متفاوت است. ویزای فرانسه انواع مختلفی دارد که برای دریافت ویزای فرانسه باید از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید.

ویزای فرانسه در چهار نوع توریستی، کاری، تحصیلی و ترانزیت ارائه می‌شود. اگر قصد تحصیل، کار یا اقامت فرانسه را دارید، تعیین کننده این است که باید برای دریافت کدام نوع از انواع مختلف ویزای فرانسه اقدام کنید.

همان طور که می‌دانید از سال ۱۹۹۷ کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپا و جزو منطقه شینگن شده است، بنابراین برای سفر به فرانسه نیاز به ویزا شینگن دارید. در واقع ویزای شینگن از فرانسه دریافت می‌کنید و به راحتی می‌توانید پس از رورد به فرانسه به تمامی کشور‌های عضو اتحادیه شینگن سفر کنید. خوب است بدانید برای اخذ ویزای فرانسه هیچ مصاحبه‌ای با افسران ویزا نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

کشور فرانسه به دلیل همسایگی با کشورهای بزرگی مثل سوئیس، ایتالیا، موناکو و بلژیک از جمله کشورهای بزرگ قاره‌ی اروپا به شمار می‌رود.

مشاوره و دریافت ویزای شینگن در آگرین گشت شماره ۰۲۱۲۶۸۵۶۴۸۰ تماس بگیرید
تور فرانسه نوروز ۱۴۰۲

ویزای شینگن – اقامت در هتل‌های ۴ ستاره تاپ – بیمه مسافرتی – یک گشت شهری در پاریس + گشت موزه لوور به همراه گشت کشتی بتوپاریزین…

ویزای فرانسه VFS

متقاضیان ایرانی جهت سفر به فرانسه نیاز به دریافت ویزای فرانسه دارند که می‌توانند از دو طریق سفارت فرانسه و مرکز VFS Global نسبت به دریافت ویزای فرانسه اقدام کنند. در چند سال اخیر به دلیل حجم بالای تقاضای دریافت ویزای فرانسه، سفارت کشور فرانسه در تهران جهت تسریع درخواست ویزای این کشور، بررسی و رسیدگی به امور مهاجرتی و ویزای کشور فرانسه را به مرکز کارگزاری VFS Global واگذار کرد. بنابراین برای دریافت ویزای فرانسه  باید ازطریق دفتر وی اف اس گلوبال واقع در میدان هروی تهران اقدم کنید.

همان طور که گفته شد دفتر وی اف اس گلوبال به عنوان نماینده رسمی دولت فرانسه تمامی امور مربوط به اخذ ویزای کشور فرانسه از جمله ویزای توریستی فرانسه، بررسی و دریافت مدارک متقاضیان و انگشت نگاری متقضیان را بر عهده گرفته است.

جهت دریافت ویزای توریستی فرانسه باید ابتدا نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه از طریق آگرین گشت اقدام کرده، سپس به همراه مدارک لازم به دفتر VFS فرانسه در تهران مراجعه نمایند.

شرایط اخذ ویزای فرانسه

شرایط دریافت ویزای شینگن فرانسه نسبت به دیگر کشورهای عضو شینگن کمی سخت‌تر است. خوب است قبل هر گونه اقدام برای دریافت ویزای شینگن از فرانسه شرایط آن را به خوبی بدانید تا با از ریجکت شدن درخواست خود جلوگیری کنید که در ادامه به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

 • کشور فرانسه برای متقاضیانی که بار اول است برای دریافت ویزای شینگن اقدام می‌کنند و در واقع هیچ سابق سفری در پاسپورت خود دال بر سفر به اتحادیه شینگن ندارند به راحتی ویزا اعطا نمی‌کند. به بیان ساده‌تر سفارت فرانسه، درخواست شینگن فرانسه را برای شینگن اولی‌ها رد می‌کند و برای آن‌ها ویزا صادر نمی‌کند.
 • اگر قصد سفر به فرانسه را دارید و بار اول است برای اخذ ویزای شینگن اقدام می‌کنید پیشنهاد ما به شما این است ابتدا یکبار از طریق یک کشور دیگر عضو اتحادیه شینگن مانند ایتالیا که در اخذ ویزا سخت‌گیرانه نیست ویزای شینگن دریافت کنید و سپس برای دریافت ویزای فرانسه اقدام نمایید.
 • یک باور غلط این است که اگر قصد سفر به فرانسه را به صورت خانوادگی داشته باشید اگر قبل‌تر سرپرست خانواده دارای سابقه سفر به حوزه شینگن باشد برای بقی اعضا خانواده که هیچ گونه سابقه سفری در شینگن نداشته باشند دولت فرانسه برای بار اول برای اعضای خانواده نیز ویزا شینگن صادر می‌کند. اگر فقط سرپرست خانواده دارای ویزای شینگن باشد، ویزای فرانسه فقط برای ایشان صادر خواهد شد و سایر افراد خانواده ریجکت می‌شوند
 • حداقل تمکن مالی برای اخذ ویزای شینگن فرانسه برای هر نفر مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد که باید به سفارت فرانسه ارائه دهید. همچنین، مورد بعدی که نسبت به تمکن مالی از اهمیت بیشتریی برخوردار است حساب بانکی متقاضی است که برای ویزای فرانسه حساب بانکی در ۶ ماه آخر باید تعداد تراکنشات و گردش بالای قابل قبولی داشته باشد.
 • گر قصد دارید ویزای مولتی فرانسه دریافت کنید از تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن شما باید برای حداکثر یک سال گذشته باشد.

وقت سفارت فرانسه

انواع ویزای فرانسه

بسته به اهداف شما برای سفر به فرانسه انواع مختلفی ویزا برای متقاضیان سفر به فرانسه درنظر گرفته شده است؛ سفر به فرانسه به قصد توریستی، تحصیلی، کاری و یا ترانزیت اگر باشد، باید نوع مشخص شده‌ای از ویزای فرانسه را درخواست دهید. انواع ویزای فرانسه عبارتند از:

 • ویزای تحصیلی فرانسه

جهت دریافت ویزای تحصیلی فرانسه متقاضی باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. همچنین در ابتدا باید دوره آموزشی خود را انتخاب کرده و پس از ارسال مدارک مورد نیاز برای دانشگاه یا موسسه مورد نظر خود نامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی دریافت کند. سپس با داشتن دعوتنامه از آن موسسه آموزشی و سایر مدارک برای اخذ ویزا اقدام نماید. که به صورت آنلاین انجام می‌پزیرد.

 • ویزای توریستی فرانسه

جهت اخذ ویزای فرانسه شما نیاز به وقت سفارت دارید. متقاضی نیاز  به مصاحبه‌ای با افسران ویزای این کشور نخواهد داشت. دولت فرانسه تمام مراحل اخذ و پیگیری ویزای خود را به دفتر وی اف اس VFS واگذار کرده است و شما برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به وی اف اس مراجعه می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای ویزای فرانسه بین ۳ تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر برای دریافت ویزا اقدام کنید. ۲۱ روز کاری بعد از تاریخ درخواست زمان نیاز است تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه به شما اعلام شود.

 • ویزای ترانزیت فرانسه

ویزای ترانزیت، نوعی از ویزای شینگن کوتاه مدت است. که برای متقاضیانی که تمایل دارند برای تردد بین کشورهای مختلف از فرانسه عبور کنند صادر می‌شود. یعنی زمانی را مجبور به ماندن در منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه به طور موقت هستند و مجاز به خروج از فرودگاه ورود به شهر نیستید.

 • ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری فرانسه، با توجه به هدف از سفر و مدت زمان ماندن متقاضی، به دو دسته بلند مدت یعنی بیشتر از ۹۰ روز و کوتاه مدت کمتر از ۹۰ روز دسته‌بندی می‌شود. برای دریافت این وبزا نیاز به داشتن دعوتنامه معتبر از یک کارفرما فرانسوی، شرکت و یا موسسه هستید تا آن را ضمیمه پرونده کرده و با سایر مدارک شغلی خود برای ویزا کاری فرانسه اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه

متقاضی ویزا فرانسه باید تمامی مدارک فارسی خود را ترجمه‌ی رسمی انگلیسی کرده و همه مدارک باید دارای مهر تائیدیه دادگستری باشند. سپس آنها را به نماینده رسمی فرانسه یعنی دفتر وی اف اس VFS تحویل دهد.

این مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه است که نقش مهمی در اعطا و یا عدم اعطای ویزا به شما را دارد:

 • اخذ وقت از سفارت

متقاضی باید با توجه به شرایط و قوانین سفارت اقدام به دریافت وقت سفارت فرانسه کنید. در صورتی که زمان کمی برای سفر به فرانسه دارید باید وقت فوری سفارت را اخذ کنید

 • فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه
 • اصل گذرنامه

گذرنامه متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر و یک صفحه خالی روبروی هم را دارا باشد. اصل پاسپورت‌های قدیمی بهمراه کپی از ویزاهای شینگن قبلی هر  تعدادی که موجود می‌باشد. کپی از صفحات دارای ویزای کانادا، آمریکا و انگلیس

 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضی
 • ارائه گواهی اشتغال به کار – یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان
 • گردش حساب و تمکن مالی

گردش حساب متقاضی باید برای ۶ ماه اخیر باشد. تعداد تراکنشات حساب تاثیر زیادی در دریافت ویزا دارد. تمکن مالی متقاضی نیز باید به یورو ذکر شود. برگه تمکن مالی ویزای فرانسه باید ممهور به مهر شعبه ارزی بانک صادر باشد.

 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل به مقصد فرانسه
 • ارائه اصل و کپی دعوت نامه (در صورت داشتن)
 • بیمه مسافرتی شینگن

بیمه مسافرتی برای دریافت ویزا باید حداقل ۳۰ هزار یورو باشد و ۲ روز بیشتر از مدت زمان اقامت شما در فرانسه را پوشش دهد.

 • برنامه سفری

برنامه سفر، برنامه‌ریزی کلیه روزهای اقامت شما در فرانسه می‌باشد. برای دریافت برنامه سفری می‌توانید از خدمات ویزای توریستی آگرین گشت استفاده کنید.

 • ۲ قطعه عکس جدید 4.5 * 3.5

عکس‌ها باید رنگی و ۳ ماه اخیر با پس زمینه سفید گرفته شده باشد. سر باید در عکس مستقیم رو به دوربین باشد. توجه داشته باشید که میان چهره متقاضی و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود. نکته عکس ارائه شده نباید در هیچ پاسپورت یا ویزای قبلی استفاده شه باشد.

هزینه ویزای فرانسه

برای اطلاع از قیمت ویزای فرانسه با مشاورین آگرین گشت تماس حاصل فرمائید. همچنین متقاضی ویزا با توجه به نوع ویزای درخواستی‌، هزینه‌ای را نیز باید در سفارت فرانسه پرداخت کند. به طور مثال، در صورتی که متقاضی ویزای توریستی فرانسه هستید، هزینه انگشت نگاری در سفارت بین 60 تا 85 یورو می‌باشد به همراه ۹% درصد مالیات نیز باید به سفارت فرانسه پرداخت کنید. این مبلغ جهت بررسی درخواست ویزای فرانسه و بررسی مدارک متقاضی است و سفارت این مبلغ را به شما برنمی‌گرداند.

مدارک شغلی مورد نیاز ویزای فرانسه

 • مدارک شغلی مورد نیاز برای پزشکان، مهندسین، وکلا

ارائه ترجمه پروانه مطب، نظام مهندسی، وکالت + کار‌های صنفی مربوطه.

 • کارمندان بخش دولتی

آخرین حکم کارگزینی با مهر + ۳ فیش حقوقی آخر با مهر + گواهی اشتغال به کار.

 • کارمندان شرکت‌های خصوصی

گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت فرانسه با ذکر سمت شخص متقاضی، سابقه کار شخص، مشخصات فردی، شماره پاسپورت، تاریخ شروع به کار، میزان حقوق شخص، تاریخ شروع و اتمام مرخصی به علاوه لیست بیمه از اداره تامین اجتماعی.

 • اعضای هیئت مدیره شرکت‌های خصوصی

گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات).

 • اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه

گواهی اشتغال به کار + آخرین حکم کارگزینی با مهر + ۳ فیش حقوقی آخر با مهر.

 • کسبه

جواز کسب یا کارت مباشرت، در صورت داشتن کارت مباشرت اصل جواز کسب الزامی است.

 • سازندگان ساختمان

پروانه ساختمان یا پایان کار.

 • موجر

اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه.

 • بازنشسته­‌ها

حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق + ۳ فیش حقوقی آخر.

 • دانش آموزان و دانشجویان

گواهی اشتغال به تحصیل در سال تحصیلی جاری یا ثبت نام سال آینده.

 • مدارک مالی

داشتن تمکن مالی جهت دریافت ویزای شینگن بسیار مهم است توجه به این نکات بسیار ضروری است:

نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی + پرینت گردش ۳ ماه آخر همان حساب به زبان  انگلیسی با مهر و امضاء بانک صادر شده در کمتر از ۱۴ روز قبل از تاریخ انگشت نگاری (به ازای هر نفر حداقل ۲۰۰ میلیون تومان).

نکته

توجه داشته باشید تمامی گواهی‌ها باید خطاب به سفارت فرانسه و در یک ماه اخیر صادر شده باشند و در خصوص اشتغال، باید نام و مشخصات و شماره پاسپورت، سمت، تاریخ شروع به کار، میزان حقوق و تاریخ مرخصی بر اساس زمان سفر ذکر شود.

اگر فرزند به همراه یکی از والدین سفر کنند، باید رضایت نامه محضری والد دیگر به همراه کپی پاسپورت ایشان همراه مسافر باشد.

در صورتی که فرزند زیر ۱۸ سال بدون یکی از والدین سفر می‌کند رضایت نامه محضری از هر کدام از والدین که در سفر نیستند، الزامی است، باید با رضایت نامه محضری و کپی از پاسپورت های والدین خود سفر کند.

قیمت ویزای فرانسه چقدر است

ریجکتی ویزای فرانسه

مانند تمامی ویزاهای کشور‌های عضو شنیگن ریجکت شدن ویزا ممکن است به ۱۲ دلیل رایج اتفاق افتاده باشد. از دلایلی که ممکن است ویزای شما ریجکت شود:

 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضی از منطقه شینگن یعنی عدم اعتماد از اینکه پس از پایان مدت ویزا به کشور خود باز میگردید.
 • ناکافی بودن تمکن مالی
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا و یا روشن نبودن هدف سفر به کشور فرانسه
 • ارائه مدارک جعلی و یا دروغین
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در کشور فرانسه

رفع ریجکتی و یا اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه

اگر درخواست ویزای شما ریجکت شود، با توجه به قانون کشورهای عضو اتحادیه شینگن، شما تا ۶ ماه مجاز به اقدام دوباره نیستید. اما مجاز به اعتراض به نتیجه درخواست خود هستید. برای اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه، شما باید یک نامه اعتراضی به زبان انگلیسی بنویسید و در آن، به افسران ویزا با سند و مدرک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده‌اید.

سفارت فرانسه فقط در روز‌های دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ساعت ۱۱:۳۰ نامه‌های اعتراضی را جمع آوری می‌کند.

ویزای فرانسه تضمینی

کشور فرانسه برای صدور ویزا، اینروزها بسیار سخت گیرانه عمل می‌کند دلیل عمده آن این است که همان طور که می‌دانید فرانسه عضو اتحادیه شینگن است و ویزای شینگن صادر می‌کند که به راحتی می‌توان با در دست داشتن آن به دیگر کشورهای عضو شینگن سفر کنید. این است که عده زیادی از افراد به قصد پناهندگی در فرانسه یا دیگر کشور‌های عضو اتحادیه شینگن از طریق ویزای توریستی فرانسه وارد این کشور شده و اقدام به پناهندگی می‌کنند.

لازم به ذکر است که با در دست داشتن این نوع از ویزا شما امکان خروج از فرانسه و سفر به دیگر کشورهای حوزه شینگن را در مدت زمان اعتبار ویزای فرانسه خواهید داشت که از مهمترین امتیازات ویزای شنگن همین است.

در کل در خصوص صدور انواع ویزا نمی‌توان صد در صد تضمینی ارائه داد. افرادی که قصد اخذ ویزای توریستی فرانسه را دارند می‌توانند به آگرین گشت مراجعه کرده تا متخصصان ویزای اروپا شانس اخذ ویزا را برای شما افزایش دهند.

پیگیری جواب ویزای فرانسه

معمولا نتیجه ویزای شینگن شما بعد از ۱۴ روز بعد از تحویل مدارک و انگشت نگاری اعلام می‌شود. به چند روش می‌توانید از جواب درخواست خود آگاه شوید. یک می‌توانید حضوری به سفارت مراجعه کرده و پیگیر شوید و یا برای دریافت نتیجه درخواست ویزا می‌توانید در زمان پر کردن فرم‌ها و مشخصات با فعال کردن گزینه ارسال جواب ویزا از طریق پیامک و یا ارسال ایمیل می‌توانید از جواب ویزای خود مطلع شوید.

به علاوه با مراجعه و تماس با آژانس آگرین گشت که برای دریافت ویزا فرانسه اقدام کرده‌اید می‌توانید از نتیجه ویزای خود باخبر شوید.

سوالات متداول

فرم ویزای فرانسه باید به زبان انگلیسی تکمیل شود. و بدانید فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه به صورت آنلاین تکمیل می‌شود و شما باید نسخه چاپ شده آن را در زمان حضور در دفتر VFS به همراه داشته باشید.

کارگزاری ویزای فرانسه دفتر  VFS و یا برای دریافت تورهای همراه با ویزا با آژانس آگرین گشت تماس بگیرید.

بله. در مواقع اضطراری ممکن استوقت سفارت فرانسه به شما تعلق بگیرد. وقت سفارت عادی هم در شرایط نرمال به متقاضیان داده می‌شود که آن هم ۱ ماه پس از ارائه درخواست می‌باشد.

می‌توانید وقت سفارت را از طریق پورتال آنلاین و یا به آژانس مسافرتی آگرین گشت برای دریافت وقت سفارت مراجع کنید و درخواست ویزای شینگن فرانسه برنامه‌ریزی کنید.

برای تعیین وقت سفارت فرانسه، فقط نیاز به ارائه اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت می‌باشد.
ابتدا بررسی کنید که آدرس ایمیل رو به درستی وارده کرده‌اید. اگر آدرس ایمیل درست بود، درخواست جدیدی برای وقت سفارت ارسال کنید.
بله، ایتالیا ، سوئیس، اسپانیا، بلژیک، لوکزامبورگ، جمهوری خودمختار موناکو

خیر، اما همراه داشتن سند ملکی در روند کاری تاثیرگذار خواهد بود.