پاسپورت آندورا، انتخاب کشوری مناسب برای زندگی، دغدغه بسیاری از مردم در جهان به ویژه ایرانیان است. بهترین کشور برای زندگی، کشوری است که سیاست‌های آن کشور شرایطی را ایجاد کند که شهروندان آن، امنیت روانی و فیزیکی را در سایه کار و اشتغال، سیستم آموزش، سیستم بهداشتی مناسب و سرمایه‌گذاری به دست آورند که در نتیجه کیفیت زندگی آن‌ها از سطح بالایی برخوردار خواهد شد.

خوب است در نظر داشته باشیم آب و هوا نیز یکی از گزینه‌هایی است که در کنار دیگر ویژگی‌هایی که ذکر شد، دارای اهمیت استکشور آندورا جز کشورهایی است که از بیشتر این شرایط برخوردار است. در کشور آندورا شهروندان جامعه از رفاه برخوردار هستند و نتایج تحقیقات اجتماعی در این کشور، نشان از طول عمر، امید به زندگی و روحیه‌ شاد شهروندان کشور آندورا مشخص میکند. 

اخذ پاسپورت آندورا یکی از پاسپورت‌های پر تقاضا برای ایرانیان است، بر اساس رتبه‌بندی پاسپورتها، در حال حاضر پاسپورت آندورا در بین پاسپورت‌های جهانی در رتبه ۲۱ قرار دارد. این رتبه‌بندی سبب شده تا دارندگان پاسپورت آندورا بتوانند بدون ویزا به ۱۷۰ کشور سفر کنند، گرفتن پاسپورت در آندورا کمی چالش‌برانگیز است؛ دریافت و اخذ پاسپورت آندورا با توجه به شرایط ویژه ای که این کشور دارد کمی کار دشواری است و بدون مشورت و کمک کارشناسان مجرب با تجربه امکان اخذ پاسپورت آندورا برای شما وجود ندارد. همان طور که می‌دانید اخذ پاسپورت به عنوان یک سند هویتی در فرآیند مهاجرت و یا سفرهای توریستی به شمار آمده و داشتن آن از اعتبار بالایی برخوردار است.

آندورا یک کشور مستقل کوچک است که در جنوب غربی اروپا قرار دارد. آندورا کشوری مستقل و هم مرز با اسپانیا و فرانسه است. آندورا با اینکه در یکی از مناطق اصلی اروپا می‌باشد اما نیازی به پرداخت مالیات ندارد که همین امر سبب شده که بخش عمده ایی از صنعت آندورا را خرید و فروش تشکیل دهد و افراد بسیاری از سراسر دنیا خواستار پاسپورت این کشور باشند.

مراحل دریافت و اخذ پاسپورت آندورا

اخذ پاسپورت آندورا به منزله شهروندی کشور اندورا محسوب می‌شود. در ابتدا برای دریافت اخذ اقامت پاسپورت آندورا باید مدارک فرد متقاضی باید توسط توسط آژانس آگرین گشت دریافت شود و مورد بررسی قرار گیرد که این مراحل طی چند مرحله انجام می‌شود. در مرحله آخر فرایند اجرایی کار آعاز میشود و در نهایت طی مدت زمان مشخص پاسپورت کشور آندورا تحویل متقاضی میگردد.

 • مشاوره

  ابتدا برای اخذ پاسپورت آندورا لازم است جلسات مشاوره و سنجش حضوری و یا تلفنی با فرد متقاضی با مشاورین آگرین گشت صورت پذیرد. این مشاوره معمولا در طی چند روز انجام می‌پذیردو نتیجه اعلام میشود.

 • عقد قرارداد با آژانس آگرین گشت

  پس از مشاوره و امکان اخذ پاسپورت آندورا برای فرد متقاضی بمنظور شروع فرایند کار اخذ پاسپورت لازم است در ابتدا قرارداد رسمی با آژانس بسته شود.

  عقد قرارداد با آژانس آگرین گشت

 • آماده سازی مدارک‌ها

  مهم‌ترین مرحله در روند اخذ پاسپورت آندورا آماده سازی و جمع‌آوری مستندات و مدارک فرد متقاضی‌ها است که با همکاری آژانس آگرین گشت و فرد متقاضی این مدارک آماده می‌شوند. سیر فرایند اخذ پاسپورت آندورا آغاز شده و بطور مرتب گزارش کار ت به متقاضی اعلام می‌شود.

 • دریافت پاسپورت آندورا

  در انتها پاسپورت موقت کشور آندورار به متقاضی تحویل داده می‌شود. خوب است بدانید پاسپورت آندورا مطابق با قانون دولت کشور آندورا در ابتدا بصورت موقت و سپس بصورت دائم صادر خواهد شد.

  دریافت پاسپورت آندورا

شرایط اخذ پاسپورت آندورا

اخذ پاسپورت آندورا به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌پذیرد، این امر می‌توانید از راه‌های مختلفی مانند ویزای کار، سرمایه گذاری، تحصیلی و غیره با توجه به شرایط شما صورت گیرد. بمنظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط گرفتن پاسپورت آندورا می‌توانید با کارشناسان آگرین گشت تماس حاصل نمایید. شرایط معمول بدین صورت است.

 • حداقل سن مجاز 18 سال تمام
 • داشتن پاسپورت کشور مقیم
 • انتخاب روش‌های پیشنهادی آگرین گشت
 • عقد قرارداد رسمی با ما
 • آماده سازی مدارک (تماس گرفته شود)
 • پرداخت هزینه های مربوط به کار
 • هماهنگی با وکیل رسمی در کشور مقصد

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت آندورا

به منظور تکمیل مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت آندورا و مهاجرت به این کشور، باید به نوع ویزا و نحوه مهاجرت خود را به آندورا توجه کنید. همانطور که قبل‌تر گفته شد مهاجرت به این کشورها با راه‌های مختلفی انجام می‌پذیرد. برخی دارای شرایط تحصیلی هستند و برای اخذ پاسپورت آندورا از این روش می‌توان اقدام کرد. برخی از روش ویزا شغلی می‌توان استفاده کرد، برخی از روش‌های مهاجرت سرمایه گذاری و… تمامی این روش‌های قانونی برای مهاجرت کشور آندورا بوده و هر یک مراحلی طولانی مدت داشته و برای هر یک از آن‌ها مدارک به خصوصی تعیین می‌شود. اما به طور کلی در این زمینه مدارک عمومی نیز وجود دارد .برخی از این مدارک شامل:

 • مدارک هویتی ایرانی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • مدارک عدم سو پیشینه قبلی فرد متقاضی با تاییدیه های وزارت های رسمی ایران
 • مدارک مالی شامل دارایی‌های اعم از ملک و مستغلات در ایران
 • اصل و فتوکپی پاسپورت فرد متقاضی
 • یک قطعه عکس با ابعاد مناسب برای صدور گذرنامه
 • ارائه نسخه رسمی ازدواج از دفاتر مربوطه
 • ارائه تعهدات کتبی برای اقامت 90 روزه در این کشور
 • گواهی های بیمه درمانی
 • پیرینت گردش حساب و مدارک مالی و بانکی
 • ارائه گواهی های پزشکی و تاییدیه های آن ها در خصوص افراد بیمار
 • اصل گواهی تولد فرزند
 • صورت حساب های بانکی افراد

تمامی مدارک ذکر شده و خواسته شده در تمامی روش‌های اخذ پاسپورت آندورا معمولا ثابت هستند و بقیه ی مدارک در صورت انتخاب نوع مهاجرت از شما درخواست می‌شود.

مدت زمان اخذ پاسپورت آندورا

مدت اعتبار پاسپورت آندورا متناسب با قوانین این کشور ۱ یا ۵ ساله است، مدت زمان دریافت پاسپورت این کشور توسط آژانس آگرین گشت بین ۲ الی ۶ ماه بوده که در صورت همکاری فرد متقاضی این مدت کمتر نیز می‌شود.

هزینه اخذ پاسپورت آندورا

بصورت کلی هزینه اخذ پاسپورت آندورا متناسب با نوع مهاجرت و نحوه انجام کار متفاوت می‌باشد. تمامی هزینه‌ها اخذ پاسپورت با توجه به شرایط ویژه هر فرد متقاضی تعیین می‌شود و ممکن است از چند هزار دلار تا چند صد هزار دلار متغییر باشد. بهترین روش این است شما از خدمات مشاوره‌ای این آژانس در گام اول استفاده نمایید و رزومه و مشخصات تحصیلی، شغلی و حرفه‌ای خود را برای استعلام هزینه‌ها و قیمت اخذ پاسپورت به آژانس آگرین گشت اعلام کنید، کارشناسان آگرین گشت مدارک شما را بررسی نموده و هزینه اجرایی کار را به اطلاع شما می‌رسانند.

سوالات متداول

برنامه تمدید اقامت کشور آندورا در دو دسته بندی فعال و غیر فعال و یا منفعل تقسیم بندی می‌شود و هر یک از این دسته‌بندی‌ها با روش‌های وپژه‌ای اجازه اقامت دوباره را به مهاجرین می‌دهند. خوب است بدانید مهاجرین فعال امتیازات بیشتری برای حضور دوباره در این کشور را دارند.

بله شما می‌توانید هر زمان که خواستید برای اخذ پاسپورت آندورا توسط آژانس آگرین گشت اقدام نمایید.

بله، لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

بمنظور اخذ پاسپورت آندورا و مهاجرت به این کشور می‌توانید به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایید.

میبایست برای اخذ پاسپورت آندورا در مراکز عالیه آموزشی این کشور دوران تحصیل خود را به مدت ده سال سپری کنید.

پاسپورت آندورا

پاسپورت کشور آندورا با رتبه ۱۲ در سال ۲۰۲۲ از معتبرترین‌ پاسپورت‌های دنیاست که با داشتن آن می توان به بیشتر کشورهای دنیا از جلمه در محدوده شینگن سفر کنید.

سفر به ۱۵۸ کشور دنیا بدون ویزا با اخذ پاسورت آندورا برای شما مهیاست.

Andorra passport

21

رتبه پاسپورت آندورا

با کلیک برروی عکس زیر می‌توانید پاسپورت آندورا را از لحاظ رتبه، امتیاز ورود به کشورها و دیگر امتیازات مورد بررسی قرار دهید.

passport index logo

برترین مناطق دیدنی آندورا

دیدنی آندورا، کشور آندورا در ارتفاعات کوه‌های پیرنه شرقی بین فرانسه و اسپانیا واقع شده است، کشور کوچکی است که دارای مناظر کوهستانی زیبایی است این کشور به دلیل تپه‌های اسکی فوق‌العاده‌اش به‌عنوان یک مقصد زمستانی در اروپا شناخته شده است، از تفریحات محبوب در تابستان های آندورا شامل پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در کوهستان است. […]

مهاجرت به ششمین کشور کوچک اروپا آندورا

آندورا ششمین کشور کوچک اروپا و همنطور شانزدهمین کشور کوچک دنیا است. جالب است بدانید مساحت آن فقط ۴۶۸ کیلومتر مربع است. کشور آندورا یک کشور مستقل کوچک است که بین اسپانیا و فرانسه یعنی جنوب غربی اروپا قرار گرفته است. نام رسمی آن شاهزاده‌نشین آندورا است این پادشاهی در سال ۱۲۷۸ در جنوب غرب […]